
Uw vertrouwde partner voor incasso en financieel juridische dienstverlening.
Wij bieden U meer dan 35 jaar ervaring bij incasso vorderingen in zowel Nederland als incasso in het buitenland.

Incassobureau De Incassokamer > shownieuws > 191 > Nadeelcompensatie en schadevergoeding overheidshandelen bij onrechtmatige besluiten
Nadeelcompensatie en schadevergoeding overheidshandelen bij onrechtmatige besluiten
De Eerste kamer heeft op 29 januari 2013 ingestemd met een wetsvoorstel dat de regels van nadeelcompensatie en schadevergoeding door overheidshandelen vereenvoudigd.
Nadeelcompensatie is een vergoeding die de overheid soms moet uitkeren hoewel haar handelen niet onrechtmatig was. Hierbij kunt u denken aan een schadevergoeding aan ondernemers wanneer hun bedrijf tijdelijk niet (goed) te bereiken is als gevolg van een reconstructie aan een weg.
Van een onrechtmatige daad is bijvoorbeeld sprake als de overheid schade moet vergoeden, omdat zij ten onrechte een vergunning geweigerd heeft.
Met dit wetsvoorstel worden ook de bevoegdheden tussen de verschillende rechters ten aanzien van deze onderwerpen vereenvoudigd.
Knelpunten voor ondernemers.
VNO-NCW en MKB-Nederland zien in dit wetsvoorstel knelpunten voor ondernemers, aldus de Staatscourant. Ze hadden een brief geschreven aan minister Opstelten van Veiligheid en justitie. Naar verluid neemt het wetvoorstel de problemen voor het bedrijfsleven niet weg. Zij wijzen daarbij op de berekening van de compensatie en bewijslast in het geval van schade. Tevens zijn zij van mening dat de drempels bij een aanvraag tot compensatie extreem hoog zijn. Zo moet de geleden schade hoger zijn dan 15% van de omzet. Volgens VNO-NCW en MKB-Nederland is dat een te zware eis, omdat ook onder die grens de schade aanzienlijk kan zijn. Daarnaast komt de bewijslast alleen bij de ondernemer te liggen zo zijn zij van mening.

Uw openstaande factuur laten incasseren? Dien nu eenvoudig online uw vordering ter incasso in!

Jan
09
De wettelijke rente per 1 januari 2023 verhoogd ten opzichte van de voor...
lees verder »Jan
06
De Rechtbank heeft de kosten voor het deponeren van uw aktes, dit betreffen o.a....
lees verder »Oct
10
In verband met de verduurzaming van het bedrijfspand kunnen wij in week 41 t/m w...
lees verder »
Publicatie in Rostra Economica:
Wie profiteert er van de crisis?
Wetswijziging BTW in 2010:
Wetswijziging BTW in 2010
Uw vertrouwde partner voor incasso en financieel juridische dienstverlening.
Wij bieden U meer dan 35 jaar ervaring bij incasso vorderingen in zowel Nederland als incasso in het buitenland.